9 Adımda İnternetten Tanışma Nasıl Gerçeğe Dönüşür?

Kadınlar için internetten biri ile buluşma fikri biraz korkutucu olabilir. Ön yargılar, kişiden emin olamama gibi durumlar özellikle kadınların buluşmayı gerçekleştirme aşamasında bir adım geride durmasının nedenidir. Bu nedenle internet üzerinden tanışmanızın gerçeğe dönüşmesi için özellikle erkeklere bazı önerilerde bulunmak istedik.

Bundan önce 2020’nin en iyi arkadaşlık uygulamarı yazısına göz atın!

İşte 8 adımda internetten tanıştığınız biri ile tanışmanızı gerçek hayata taşıyabilmek için ipuçları:

İnternet üzerinden iletişiminizi tam olarak kurun:

İnternet üzerinden birileri ile “merhaba”laşmak ve konuşmaya adım atmak, gerçek hayatta olduğundan çok daha kolaydır. Çünkü internet üzerinden gerçek hayatta bir anda karşılaşamayacağınız kadar fazla insana ulaşabilir ve tanışabilirsiniz. Ancak, bu tanışmanızı herkesle gerçeğe dönüştüremezsiniz. Bu nedenle tanıştığınız biri ile gerçek hayatta bir araya gelmeden önce, internet üzerinden iletişiminizi tam olarak kurduğunuzdan emin olun. Onun hakkında mutlaka fikir sahibi olmanız ve belli bir süre  onunla düzeyli sohbetler yapmış olmanız, gerçek bir buluşmaya adım atma kararınızdan önce oldukça önemlidir.

Fazla aceleci davranmayın:

Daha onunla konuşmaya başlayalı 1 gün oldu olmadı, hemen “buluşalım mı?” gibi bir yaklaşıma sakın girmeyin. Emin olun bir kadın bir erkekle buluşmadan önce az da olsa onun hakkında fikir sahibi olmak ister. Bunun için de onunla belli bir süre ileitşim halinde olmalı. Bu kadar aceleci davranmanız tanışmanızın gerçeğe dönüşmeden sonlanmasına neden olabilir.

Aşırı ısrarcı ve istekli olmayın:

Yukarıda sunduğumuz aceleci olmamanızı belirttiğimiz maddenin devamı niteliğinde bir durum da aşırı ısrarcı ve istekli olmamanız gerektiği. Her fırsatta buluşmak konusunda ısrarcı olmanız, karşı tarafın henüz hazır olmadığını belirtmesine karşın bunu şiddetli bir istekle dile getirmeniz, emin olun o çok istediğiniz buluşmanın hiç gerçekleşmemesine neden olacaktır. Çünkü özellikle hiçbir kadın aşırı ısrarı asla sevmez. Bu nedenle sabırlı olmalısınız.

Hazır olduğunuzdan emin olun:

Onunla buluşmak isteyip istemediğinizden emin olmalısınız. Çünkü eğer görüşmek konusunda aklınızda soru işaretleri varsa ve bu şekilde onunla buluşursanız , bu ilk buluşmanızın garip ve soğuk geçmesine neden olur. Olumsuz düşünceleriniz buluşmanıza da yansır ve bu nedenle uzun süreli ilişkinizi başlamadan noktalayabilirsiniz.

Ulaşılmaz görünmeyin:

Belli bir süre internet üzerinden yazıştığınız biri ile artık görüşme zamanınızın geldiğini düşünüyorsanız, ulaşılmaz insanı oynamamanızı öneririz. “Benimle görüşmek herkese nasip olmaz”, “benimle görüşmek istiyorsan…” gibi ulaşılmaz cümleler kurmayın. Çünkü bir yerden sonra emin olun karşı tarafı olumsuz etkileyecek ve sizinle görüşmek dahi istemeyebilir.

Sanki ilk buluşmanız gibi özen gösterin:

Buluştuğunuz kişiye olan saygınızdan dolayı onunla buluşmadan önce sanki ilk buluşmanızmış gibi özen göstermeniz oldukça önemli. Gerek giyiminiz, gerek bakımlı olmanız, gerek mekan seçimi, gerek heyecanınızı dozunda karşı tarafa iletmeniz, ona verdiğiniz önemi ve saygıyı ifade edecek.

Seçilen mekan:

Bu maddemiz özellikle erkekler için geçerli. İlk buluşma için seçeceğiniz mekan oldukça önemli. Eğer ilk buluşmada eş adayınızı kimsenin olmadığı yalnız kalacağınız bir mekana davet ederseniz, karşı tarafta soru işaretleri oluşmasına neden olursunuz.Bu nedenle toplum içinde, kalabalık hoş bir restorant ya da kafede görüşmeyi teklif etmeniz önemli.

Yazışmalarınızı hatırlayın:

Onunla gerçekten uzun süreli bir ilişki yaşamak istiyorsanız o zaman internet üzerinden paylaştıklarınıza önem verdiğinizi ona göstermelisiniz. Bunun da en güzel yolu onunla konuşmalarınızı hatırlamanız. İlk buluşmanız sırasında “bana internette / telefonda konuşurken bundan bahsetmiştin ve çok hoşuma gitmişti” gibi ufak hatırlatmalar yapmanız onun kalbini kazanmanızı sağlayacak.

Sakin, ilgili ve özgüvenli olun:

Artık buluştuğunuza ve hoş bir sohbetin içerisinde yer aldığınıza göre tavırlarınız konusunda da aşırıya kaçmamanızı öneririz. Öncelikle sakin davranın, zaten telaş edecek bir durum da yok. Ona karşı hislerinizi ve ilginizi belli edin. Tabii belli ederken ardı arkası kesilmez iltifatlar sunarak yapmacık olmayın. Düzeyli ve dengeli bir şekilde ilginizi belli edin. Son olarak da özgüveninizi ona hissettirin. Tabii bunu hissettirirken ukala tavırlar sergilemekten de kaçının.

İşte tam da tüm bu maddeleri uygulamanız halinde internetten tanıştığınız kişiyle olan ilişkinizi rahatlıkla gerçek hayata taşıyacaksınız. Bundan sonrası ise tamamen karşılıklı hislerinize kalacak. 

Ücretsiz Arkadaşlık Siteleri makalemizi incelemeyi unutmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.